Zegarki kontra smartwatche- jakie są najlepsze

Zegarki były bardzo popularne od wielu setek lat jako dodatek do naszego ubioru czy po prostu jako urządzenie do sprawdzania godziny. Każdy wygląd zegarka możemy dopasować do naszego charakteru czy stylu ubierania się, poważniej lub luźniej. Jednak już od jakiegoś czasu bardziej modne stają się smartwatche. Nie tylko możemy na nim sprawdzić godzinę ale także możemy zmierzyć nasze tętno, sprawdzać nasze wiadomości czy kontrolować sen oraz zdrowie. Te nowsze oraz droższe smartwatche posiadają jeszcze więcej funkcji i działają jak telefon tylko że mniejszy i na naszym nadgarstku dzięki czemu mamy zawsze go przy sobie.

Standardowy zegarek jakie są jego zalet?

Najważniejszą zaletą takiego zwykłego zegarka jest jego niepowtarzalny wygląd. Tak jak wyżej napisane możemy go dostosować do naszych upodobań. Jest niezliczona ilość rodzajów takich zegarków poprzez sportowe aż po eleganckie. Wiele różnych tarcz oraz pasków czy bransolet mogą dowolnie wybierać nie tylko kobiety ale także mężczyźni. Nie mają wbudowanej technologii w sobie więc nie potrzebują ładowania gdy się rozładują czy przeróżnych kombinacji oraz instalowania aktualizacji co jakiś czas tak jak smartwatche, dzięki czemu możemy je założyć kiedy tylko chcemy. Jeżeli nie oczekujesz wiele od zegarka i wolisz tradycyjność od nowoczesności są one stworzone dla Ciebie i także nigdy nie wyjdą z mody.

Smartwatch- ułatwienie czy utrudnienie?

Smartwatche uzyskały popularność od niedawna. Cechują się wielkim ułatwieniem, które chcemy wprowadzić do naszego życia. Są one podpięte do naszego telefonu, co daje nam jeszcze większe rozeznanie z technologią i możemy mieć wszystko przy sobie na naszym ręku. Ten zegarek wyświetla nam istotne informacje takie jak połączenia czy wiadomości dzięki czemu możemy je sprawdzić z łatwością jadąc samochodem, ale również z niektórych możemy prowadzić rozmowę podczas wykonywania różnych czynności Wiele smartwatchy uzyskało też możliwość przełączania muzyki bez konieczności wyjmowania telefonu. Tylko muszą być one sparowane z naszym telefonem i możemy przewijać muzykę kiedy tylko chcemy. Smartwatche cieszą się wielką popularnością u sportowców.

REKLAMA

Każdy, nawet najuboższy smartwatch jest dziś wyposażony w jakieś funkcje fitnessowi. Jeśli ktoś chce nabrać formy, dbać o zdrowie i kondycję, nie ma lepszego gadżetu niż smartwatch. Inteligentny zegarek pozwoli nam monitorować aktywność fizyczną, zmotywuje do wstania z fotela czy łóżka. Jednak trzeba go ładować i też nie zawsze możemy go używać. Tak jak zwykły zegarek może mieć wiele wyglądów, tylko że zegarek kupujemy jeden i nie możemy już go zmienić chyba że kupujemy ile tylko chcemy, a smartwatch charakteryzuje się tym że możemy mieć inną tarcze każdego dnia. Poprzez aplikacje na naszym telefonie możemy zmienić wygląd zegarka i dostosować ją jak tylko nam się podoba.

Rodzaje smartwatchy

Podstawowy podział smartwatchy wynika z ich przeznaczenia i dostosowania do potrzeb: są smartwatche do codziennego użytku oraz te dedykowane sportowcom, pomagające w treningach czy zwykłym codziennym joggingu. Największe możliwości dają smartwatche działające w oparciu o system android wear. Działają one z każdym telefonem z systemem android, najnowsze wydania pozwalają nawet na działanie z Iphonami. Inną grupą są smartwatche Samsung z systemem Tizen os. System ten choć posiada wiele ciekawych funkcji to jednak pozwala na połączenie tylko ze smartfonami Samsunga. Ostatnią grupą są smartwatche Apple Watch, które działają tylko z iphonami.